- az erdei ciklámen:
CYCLAMEN PURPURASCENS |
Sajnos a lepkekabócák az idén megint élénk érdeklődést mutatnak a növényeink iránt, és úgy tűnik, a ciklámen a kedvenceik közé tartozik. Más kártételt mondjuk nem találtam rajta, de a virágok szárát beborította az undorító fehér vattaszerű lárvabőr tömeg, és ahogy hozzáértem, föl is ugrott 1-2 állat.
- a Habranthus, amelyről kezd kiderülni, hogy valójában Zephyranthes grandiflora...:
HABRANTHUS ROBUSTUS VAGY ZEPHYRANTHES GRANDIFLORA |
Nemrég kérdezte valaki e-mailben, hogy igaz-e, hogy az én virágaim színe élénkebb, vagy csak a kép teszi? Az igazság az, hogy közvetlenül nyílás után nagyon élénk, sötétrózsaszín a színük, de már egy fél nap múlva is fakóbb... és egyre fakóbb ahogy a virágok öregszenek.
- a Rhodoxis, és nála ugyanez a helyzet a színárnyalattal:
X RHODOXIS 'HEBRON FARM CERISE' |
- a fokföldi ólomvirág (vagy ólomgyökér):
PLUMBAGO AURICULATA |
Írok majd róla, ha sok virág lesz és sikerül egy szép habitus fotót készíteni.
- az örömke (idétlen név, de nem én adtam)
EUCHARIS SP. |
Ő "a szobában lakik itt bent", csak a képhez vittem ki, hogy jobb legyen a háttér meg a fény. A nemzetség hazája Guatemala, Peru, Bolívia. Egyszer majd írok róla is.
A bakopa most pihen, már jó ideje csak egy-két virág árválkodik rajta (a háttérben a falon):
Töretlenül virít viszont az egyiptomi csillagcsokor:
Ha jól megnézem kiderül, hogy a cikláment kivéve az összes most virágzó faj meleg(ebb) égövi. A mérsékelt csapatot erősíti az előző bejegyzésben mutatott harangvirág.
1 megjegyzés:
Megígérem, hogy ha majd egyszer eljutok Peruba, akkor készítek egy fotót neked ott virágzó örömkéről (már ha fogok látni - ... ) :-) Egyébként mi baj ezzel a névvel ? Szerintem semmi. Olyan kis aranyoska ...
Megjegyzés küldése